Tatra Around the World 2 and KPCS CZ annouces partnership

News and press releases

 

> The KPCS CZ company leading Microsoft consulting comapany

je jedním z hlavních partnerů expedice Tatra Kolem Světa 2. KPCS CZ bude zajištovat sběr, analýzu, uložení a prezentaci dat týkajících se vozidla v reálném čase a pořizovat a zpracovávat fotografická data. Všechna data budou ukládána v prostředí cloudových služeb Microsoft Azure. Sledované údaje pomohou posádce předvídat možné problémy, a to s ohledem na bezpečnost posádky a vozu, spolehlivost a stabilitu expedičního speciálu, a to po celou dobu trvání expedice. Díky KPCS CZ bude moci veřejnost využít možnost oboustranného komunikačního textového kanálu skrze satelitní spojení a zůstat s expedicí ve spojení.

V sobotu 22. února 2020 odstartuje expedice Tatra Kolem Světa 2, jejímiž zakladateli jsou cestovatelé a podnikatelé Marek Havlíček a Petr Holeček. S projektem jim pomáhá kromě cestovatelů a nadšenců také celá řada profesionálů ve svých oborech. Jednou z těchto firem, která je zároveň jedním z hlavních partnerů expedice, je společnost KPCS CZ. Společnost KPCS CZ, jako významná IT konzultační firma zaměřená zejména na Microsoft technologie, bude pomocí řady senzorů získávat v reálném čase sbírat data související s vozidlem a jeho okolím a pomocí prediktivní analýzy předcházet možným problémům či poruchám.

Koncepce sběru a zpracování dat vychází primárně ze zkušeností, které společnost KPCS CZ získala při spolupráci s týmem Big Shock Racing v čele s pilotem Martinem Macíkem na rallye Dakar. Stanovení datových a provozních priorit a metrik je v případě expedice Tatra Kolem Světa 2 samozřejmě odlišné, což vyplývá z rozdílných potřeb extrémního závodu a dlouhodobé expedice. Hlavním cílem je prevence s možností včasného odhalení možné poruchy a verifikace provedených změn včetně možnosti komunikace s dodavateli jednotlivých dílů, součástek atd. Sledovat se budou např. teploty válců, průběh rezonance kompresoru, či rezonance ložiskového domu alternátoru, teploty kapalin, teploty v hnací soustavě, teploty turbodmychadla, teploty nábojů a brzd, či díky sensorům společnosti Continental také teploty a tlaky v každém kole. Dále informace trackingové, jako je GPS poloha a rychlost, GPS nadmořská výška, či atmosférický tlak, teplota a vlhkost vzduchu., teploty v kabině apod.

Zpracovávaná data budou určena jak pro posádku, tak pro podporu dodavatelů, ale také pro fanoušky a podporovatele, pro které KPCS CZ připravila možnost oboustranného komunikačního textového kanálu skrze satelitní spojení. Tímto chce KPCS CZ umožnit veřejnosti poslat posádce krátkou zprávu, např. skrze expediční web, a tím se tak alespoň touto formou stát součástí expedice.

"V každém z nás dřímá trocha dobrodruha, ale ne každý má to štěstí nebo možnost opravdové dobrodružství zažít. My v KPCS CZ milujeme nejen technologie a inovace, ale také poznání a dobrodružství. Tímto spojením se nám podařilo skloubit užitečné s dobrodružstvím," říká Ondřej Výšek, ředitel pro obchod a strategii společnosti KPCS CZ. "Zároveň můžeme, díky digitálním technologiím a našim expertům, pomoci posádce expedice Tatra Kolem Světa 2, zprostředkovat autentický zážitek všem, kteří budou mít zájem, a uspět v tak náročné expedici."

Aktuální informace týkající se společného projektu budou po celou dobu expedice dostupné na kpcs.cz/cs/novinky/tatra-kolem-sveta-2.html, či na webu expedice tatrakolemsveta2.cz. Prožijte expedici Tatra Kolem Světa 2 na vlastní kůži z pohodlí domova.

Share on social media

Contact

Didn't find what you were looking for? Send us a message and we will stay in touch with you.

* Required field

We will only use personal data to process an answer to the question. Terms of personal data processing

Contact us
map us
map eu